Czy zabieg niszczy naturalne rzęsy?


Z tym pytaniem w naszym salonie spotykamy się niemalże na co dzień.

Rzęsy naturalne, tak jak włosy, podlegają stałej wymianie. W przypadku, gdy rzęsa naturalna wypadnie, na „jej miejsce” powstanie nowa, zdrowa rzęsa. Tą zasadą należy również kierować się podczas stylizacji rzęs – jeśli jedna rzęsa sztuczna bądź kępka rzęs doklejona zostanie do JEDNEJ rzęsy naturalnej wówczas cykl rzęs naturalnych nie zostanie zaburzony i będzie ona mogła wypaść w odpowiednim dla siebie czasie nie powodując żadnych szkód. Dlatego też w naszym Lash Room’ie stawiamy na dokładność, a stylizacje wykonujemy dłużej. Nie ze względu na brak umiejętności, lecz ze względu na świadomość konsekwencji wynikających z niepoprawnie wykonanego zabiegu.

Tylko PRAWIDŁOWO i PRECYZYJNIE wykonany zabieg da Ci gwarancję, że Twoje rzęsy naturalne pozostaną w takim stanie, jak przed pierwszym założeniem.

Rzeczy niemożliwe robimy od ręki… Na cuda trzeba, niestety, trochę poczekać :)

Jakie są rodzaje stylizacji?


W zależności od efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać, do dyspozycji mamy kilka metod przedłużania i zagęszczania rzęs.

metoda 1:1
Klasyka, która jest zawsze na czasie! Dzięki tej metodzie osiągniemy efekt naturalnych, „wytuszowanych” rzęs. Idealnie sprawdzi się u Pań, które nie lubią przesady, rzadko się malują lub ich makijaż jest bardzo delikatny oraz u osób, które posiadają bardzo dużo swoich naturalnych rzęs. Świetnie współgrają z elegancją kobiet sukcesu delikatnie podkreślając spojrzenie.
Przy tej metodzie stylizacji jedną rzęsę sztuczną (odpowiedniej długości i grubości dobranej do rzęs naturalnych klientki) doklejamy do jednej rzęsy naturalnej uzyskując tym samym jej pogrubienie, wydłużenie oraz podkręcenie. Czas zabiegu to około 1,5-2h.

metoda light volume 2-5D
W stylizacjach rzęs od 2D po 5D głównym celem jest zagęszczenie rzęs naturalnych tak, by efekt końcowy był jeszcze delikatny, niezbyt przesadzony. Metody light volume będą odpowiednie przede wszystkim dla panien młodych, dzięki czemu oprawa oczu będzie podkreślona, a całość pięknie będzie prezentowała się na zdjęciach ślubnych. Są to również najczęściej wybierane metody przez Panie noszące rzęsy na codzień. Najpopularniejszą z nich jest metoda łączona 2-3D, następnie 4-5D.

Podczas stylizacji do jednej rzęsy naturalnej doklejamy jedną kępkę (składającą się z kilku, od dwóch do pięciu, rzęs sztucznych) w efekcie uzyskując puszysty wachlarz rzęs. Czas zabiegu to około 2-3h w zależności od ilości rzęs naturalnych klientki oraz efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać.

metoda volume 6-11D
Zwane najczęściej „gąsienicami” metoda mega volume charakteryzuje się bardzo dużą objętością rzęs w efekcie końcowym. Bardzo dobrze sprawdzi się u Pań, które na co dzień lubią mocny look lub mocno podkreślają oko makijażem. Idealna na różnego rodzaju eventy i imprezy okolicznościowe.

W trakcie zabiegu do jednej naturalnej rzęsy doklejana zostaje kępka (od sześciu, do jedenastu rzęs sztucznych), a efekt końcowy przypomina rzęsy „na pasku”. Czas zabiegu to około 2,5-3,5h.

Uwaga! Mitem jest, że stylizacje objętościowe zbyt mocno obciążają naturalną rzęsę. Każda z metod rządzi się swoimi prawami i przy każdej należy trzymać się zasad technicznych prawidłowej kępki tak, by Twoje naturalne rzęsy w żadnym stopniu nie ucierpiały i żebyś mogła cieszyć się rzęsami na długo lub… na stałe!